Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /grzewac/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2734

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /grzewac/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2738

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /grzewac/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3679
Info o mnie – Grzegorz Wacławiak
You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.
logo

ks. Grzegorz Wacławiak

Wędrówką jedną życie jest człowieka. Idzie wciąż, dalej wciąż; Dokąd skąd, dokąd skąd?

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Urodziłem się i wychowałem na ziemi lubuskiej; na chrzcie rodzice nadali mi imię Grzegorz i od tamtej pory mojej wędrówce patronuje św. Grzegorz Cudotwórca, biskup Neocezarei. Złożywszy egzamin dojrzałości obrałem szlak franciszkański w Zakonie Br. Mn. Kapucynów Prowincji Warszawskiej, gdzie po skończonej formacji zakonnej i intelektualnej przyjąłem sakrament kapłaństwa.

Pierwsze lata posługi duszpasterskiej spędziłem w parafii olsztyńskiej, na ziemi warmińskiej jako katecheta, duszpasterz dzieci i młodzieży, opiekun duchowy ZHR i AA.

W 2006 roku za zgodą przełożonych wyjechałem na studia doktoranckie do Niemiec. Pierwsze niemieckie dwa lata były dla mnie czasem wykładów i zaliczeń na uniwersytecie w Münster. W międzyczasie ukończyłem kurs języka angielskiego w Oxfordzie, a potem w Dublinie. Od listopada 2008 roku do października 2011 posługiwałem duszpastersko we Frankfurcie nad Menem, gdzie obok kontynuacji studiów na tamtejszym Goethe-Universität pomagałem braciom w duszpasterstwie parafialnym w samym centrum miasta.

Latem 2011 roku przełożony poprosił mnie, abym wrócił do Polski. Przez pół roku wspierałem brata Krzysztofa w duszpasterstwie powołaniowym w Warszawie, który obecnie mieszka i pracuje w Anglii.

Od maja 2012 roku do kwietnia 2013 przebywałem w lubelskim klasztorze przy Krakowskim Przedmieściu, gdzie pełniłem posługę spowiednika i duszpasterza osób chorych i starszych. Czas lubelski wzbogacił moje życie o grono przyjaciół, których poznałem przy okazji rozwijania swojej pasji do koni.

Wiosna 2013 roku przyniosła ogromne zmiany w moim życiu i powołaniu. Na własną prośbę i za zgodą przełożonych wyjechałem na misje do Niemiec. Biskup Kard. Karl Lehmann przyjął mnie do swojej diecezji, gdzie pierwsze 2 lata pracowałem w niemieckiej parafii Rodgau - Nieder Roden - jako wikary. Jesienią 2015 roku otrzymałem powołanie na proboszcza parafii St. Gallus w Rockenberg, a roku później do mojej proboszczowskiej posługi dołączyły kolejne dwie parafie w Münzenberg i Gambach.