Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /grzewac/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2734

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /grzewac/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2738

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /grzewac/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3679
Ewangeliarz powszedni: Pośrednicy – Grzegorz Wacławiak
You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.
logo

Ewangeliarz powszedni: Pośrednicy

„Lecz anioł rzekł do niego: „Nie bój się, Zachariaszu! Twoja prośba została wysłuchana (…).” Łk 1,

Wczoraj pewna młoda kobieta zadała mi pytanie, jak rozpoznać w swoim życiu to, czego oczekuje od nas Pan Bóg, jak rozpoznać Jego wolę, żeby wypełniać ją w życiu. Chciałbym żebyśmy w tym kontekście zwrócili uwagę, albo na nowo odkryli wszystkie te sytuacje, w których pojawił się przy nas człowiek, o którym mielibyśmy ochotę powiedzieć, że to był anioł, że to był ktoś, kto wniósł w nasze życie światło, coś dobrego, kto podsunął nam jakąś dobrą myśl, wsparł nas w poważnych trudnościach i kłopotach.

I warto sobie takie momenty zapamiętywać, ponieważ objawia się w nich coś bardzo ważnego o Panu Bogu. Bo my nieraz mówimy tak ogólnie: Bóg jest, troszczy się o nas, kocha nas, a z aniołami to mamy tylko do czynienia w Biblii; one już nie sfruwają do naszego życia, dlatego to jest takie teoretyczne. Zapamiętujmy jednak wszelkie te konkretne momenty, gdyż inni ludzie są pośrednikami i zwiastują nam Jego wolę, przynoszą Jego miłość, i tę teoretyczną prawdę wypełniają żywym doświadczeniem. Trzeba nam wiedzieć, że Bóg potrafi się posłużyć drugim człowiekiem, który staje się Bożym posłańcem, aniołem.

I niejednokrotnie przecież bywało tak, że borykaliśmy się z jakimś problemem, szukaliśmy pomocy, odpowiedzi, prosiliśmy Pana Boga: Daj jakąś radę, wskaż drogę, daj światło. I wtedy to niespodziewanie pojawiał się jakiś człowiek, ktoś znajomy, przyjaciel, może nawet ksiądz w konfesjonale, który był taką odpowiedzią. I ta modlitwa zostaje właśnie w takich chwilach wysłuchana! Nie bójmy się jej przyjmować jako odpowiedzi Boga samego.

Zatrzymujmy się właśnie przy tych cudach i dziękujmy za nie Panu Bogu, i nie mówmy, że Pan Bóg ciągle milczy. Trzeba nam powracać do tych momentów, żeby karmić swoją wiarę prawdą o tym, że Bóg przychodzi do nas przez swych pośredników. Tak jak do Zachariasza przyszedł anioł Pański i oznajmił mu tę Dobrą Nowinę, że urodzi mu się syn.

Homilia wygłoszona w naszym lubelskim kościele przy Krakowskim Przedmieściu w dniu dzisiejszym na Mszy św. o godzinie 15.30.

Leave a comment